پوست

فرآیند مزوتراپی جایگزینی برای جوانسازی پوست

مروزه نیاز انسان به مقدار آب کافی بر کسی پوشیده نیست اما باید متذکر شد که پوست ما نیز به رطوبت احتیاج دارد چرا که در خیلی از موارد از طریق تعریق، تبخیر شده و باعث خشکی پوستمان می شود. فیلم یا لایه هیدرولیپیدی که در لایه های پوست مستقرند باعث نگه داشتن آب کافی در پوست می شوند.

به طور معمول، این لایه هیدرولیپیدی اثری عایق مانند دارد که از کم آبی بدن و از بین رفتن اسید هیالورونیک موجود در بخش درم و لایه های پوست جلوگیری می کند.

هنگامی که کودک هستیم ، بدن ما حاوی مقادیر زیادی از این ماده طبیعی ( اسید هیالورونیک ) است . این اسید چرب قادر است تا ۱۰۰۰ برابر معادل وزن خودش آب جذب کند. به لطف این خاصیت منحصر به فرد اسید هیالورونیک، پوست ما به خوبی هیدراته نگه داشته می شود .عامل اصلی پیری پوست صورت و بدن ما، فاصله بین الیاف مختلف پوست است چرا که سطح لایه های مختلف پوست باید صاف و یکدست باشند.

از این رو برای جوان ماندن پوست باید انعطاف پذیری الیاف آن را تقویت کنیم. به لطف اسید هیالورونیک پوست جوان نرم، محکم و صاف می ماند. متأسفانه از سن ۲۰ سالگی به بعد ذخایر طبیعی اسید هیالورونیک ما شروع به کاهش می کند . در سن ۵۰ سالگی دیگر نیمی از ذخایر اسید هیالورونیک بدن از دست رفته زیرا بدن ما دیگر قادر به تولید کافی آین ماده حیاتی نیست.

این نمودار نشان دهنده تغییر میزان اسید هیالورونیک بافت همبند با افزایش سن در سنین بین ۱۰ تا ۸۰ سالگی است:

مطالعات نشان می دهد که در سن ۵۰ سالگی ما بیش از ۷۰٪ ذخیره اسید هیالورونیک خود را از دست داده ایم.

هنگامی که ذخایر اسید هیالورونیک کافی نیست آب به مقدار زیادی دفع شده و پوست خشک می شود. فاصله بین الیاف پوست دیگر خالی می شود، ضخامت لایه های درم کاهش می یابد و چین و چروک ها را بر روی صورت عمیق تر می کند.

پس از اولین اکتشافات علمی در مورد اسید هیالورونیک در دهه ۱۹۸۰ ، برند های عمده آرایشی سعی کردند این ماده را در محصولات خود بگنجانند چرا که باعث کاهش سرعت پیری پوست می شود.
وقتی اسید هیالورونیک را به شکل کرم مصرف می کنیم احساس خوبی روی پوست خواهیم داشت.

نتیجه: هیچ کالای آرایشی نمی تواند به اندازه کافی برای پر کردن ذخایر لازم برای جوان سازی پوست عمل کند، از جمله آنهایی که با قیمت های بالا فروخته می شوند!

برای حل این مشکل ، محققان با استفاده از فرآیند مزوتراپی با این ماده باارزش (شکل جدیدی از اسید هیالورونیک فوق غلیظ ) قدرت هیدراتاسیون و احیای پوست را تا حد زیادی بازمیگردانند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *